PALMET GAZ GRUP A.Ş.’NİN KREDİ NOTU AÇIKLANDI
Palmet

HABERLER

16 Eylül 2022

PALMET GAZ GRUP A.Ş.’NİN KREDİ NOTU AÇIKLANDI

PALMET Gaz Grup A.Ş.’nin Uzun Vadeli Ulusal Kredi Derecelendirme Notu TR A+, Kısa Vadeli Ulusal Kredi Derecelendirme Notu TR A1 olarak açıklandı.

Doğal gaz dağıtım sektörünün ilk yatırımcılarından biri olan PALMET Enerji bünyesinde yer alan PALMET Gaz Grup A.Ş.’nin uzun ve kısa vadeli kredi derecelendirme notu açıklandı. 

TURKrating tarafından yapılan güncel değerlendirme sonucunda PALMET Gaz Grup A.Ş.’nin Uzun Vadeli Ulusal Kredi Derecelendirme Notu TR A+Kısa Vadeli Ulusal Kredi Derecelendirme Notu TR A1olarak açıklandı. 

Kocaeli, Gebze ve Erzurum bölgelerinde faaliyet gösteren üç doğal gaz dağıtım şirketini bünyesinde barındıran PALMET Gaz Grup A.Ş.’nin, sektördeki tecrübesi ve ölçek büyüklüğü, düşük tahsilat riski, yatırımlarını PALMET Enerji bünyesindeki müteahhitlik hizmetleriyle yapabilmesi derecelendirme notlarını destekleyen faktörler arasında sayıldı. Yeni yatırımlarla büyümeye devam eden şirketin iş stratejisi bölgelerinin gelişmesi için yapılabilecek en fazla yatırım yaparak değer yaratmak olduğu belirtildi. 

Şirket artan gaz hacmi, net satış performansı, artan özkaynaklar ile 3 lisans bölgesinde 2 il 28 ilçede 900 bini aşkın aboneye hizmet vermektedir. Gaz Grup, yıllık 4,6 milyar metreküp gaz hacmi ne sahiptir.

ondokuzon
Posts made: 13

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts
You May Also Like