İZGAZ’DA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI
Palmet

HABERLER

28 Ocak 2022

İZGAZ’DA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Türkiye doğal gaz dağıtım sektörünün ilk yatırımcılarından olan PALMET Şirketler Grubu’nun Kocaeli bölgesine doğal gaz arzı sağlayan şirketi İZGAZ, TES-İŞ ile 4. Dönem Toplu İş Sözleşmesini 28 Ocak 2022 Cuma günü imzaladı. 

PALMET Gaz Grup Başkanı Tamer Sönmez, TES-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Sedat Çokol TES-İŞ Adapazarı Şube Başkanı İrfan Kabaloğlu ile şirket ve sendika temsilcilerinin katıldığı imza töreninde 19 Kasım 2021 tarihinde başlatılan toplantılar sonucunda hazırlanan sözleşme imzalandı. 

İki yıllık toplu iş sözleşmesinin koşulları 93 İZGAZ çalışanını kapsıyor. Sözleşmeye göre ücretlerde yüzde 39, yan haklarda yüzde 36,08 oranında artış sağlandı. Bu artışlarla sendikalı çalışanların yıllık net gelirlerinde ortalama yüzde 54 oranında artış gerçekleştirildi. Yine sözleşme kapsamında ikinci yıl için ücret ve yan haklar enflasyon + 2 puan oranında artırılacak. 

PALMET Gaz Grup Başkanı Tamer Sönmez, İZGAZ Genel Müdürlük binasında düzenlenen imza töreninde şunları söyledi: “TES-İŞ ile yaklaşık iki ay süren görüşmeler sonunda 4. Dönem Toplu İş Sözleşmesi’ni bugün imzalıyoruz. PALMET açısından bir ilki de gerçekleştiriyoruz, şirket tarihimizin ilk toplu iş sözleşmesine imza atıyoruz. Sendika temsilcileriyle iyi niyete dayalı verimli toplantılar sonucunda ülkenin ekonomik koşullarını da dikkate alarak oldukça iyi bir zeminde sözleşme yaptık” Sönmez, PALMET Şirketler Grubu için emeğin her zaman çok kıymetli olduğunun altını çizerek, “Çalışanlarımız emekleriyle değer yaratıyorlar, bu yüzden de tüm çalışanlarımızı şirketimizin en önemli paydaşları olarak görüyoruz” dedi. Tamer Sönmez, konuşmasını sendika ve şirket temsilcilerine teşekkür ederek sonlandırdı. 

İmza töreninde konuşan TES-İŞ Adapazarı Şube Başkanı İrfan Kabaloğlu da PALMET ile ilk görüşmeyi gerçekleştirdikten sonra sürece ilişkin tüm tereddütlerinin ortadan kalktığını belirterek, “İki ay süren toplantılarda tüm ihtiyaçlarımızı ve taleplerimizi dile getirdik. Gaz Grup Başkanı Tamer Sönmez ve tüm şirket temsilcilerine yaklaşımlarından ötürü teşekkür ederiz. Bundan sonraki süreçler çok daha iyi olacak, hepimiz daha çok çalışacağız” diye konuştu.

ondokuzon
Posts made: 13

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts
You May Also Like