Yönetim Kurulumuz

  • B. Doğanay SAMURAY,
Bülent Doğanay Samuray 31 yıldan bu yana şirketin büyük hissedarı ve başkanıdır. Şirketin kuruluşundan bu yana Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Hacettepe Üniversitesi Fizik Mühendisliği Bölümünden 1980 yılında mezun olmuştur. İş yaşamına inşaat sektöründe başlamış, kısa sürede üst düzey yöneticiliğe yükselmiş, askerlik hizmetini tamamladıktan sonra 1984 yılında Palmet şirketler grubunun ilk şirketini kurmuştur. Palmet Mühendislik, başlangıçtan bu yana hassas klima, IT ve telekomünikasyon alanlarında mühendislik, tedarik ve taahhüt işleri yapan bir şirkettir. Zaman içinde Palmet Şirketler Grubu merkezine Enerji sektörünü alarak doğalgaz dağıtımı, doğalgaz ithalatı (LNG), doğalgaz toptan satışı, elektrik üretimi ve perakende elektrik satışı ile enerji sektörünün öncü gruplarından biri haline gelmiştir. Bülent Doğanay Samuray, Türkiye Doğalgaz Dağıtıcıları Birliği’nin kurucu ve aktif üyesidir ve aynı zamanda TÜSİAD (Türkiye Sanayici ve İş Adamları Derneği) Enerji Komitesinde görev almaktadır. Bülent Doğanay Samuray evli ve iki çocuk babasıdır.
 
  • Muzaffer YÜCEL,
1958 yılında Kayseri’de doğan Muzaffer Yücel, İlk ve Orta öğrenimini Kayseri’de tamamlamış, Bursa İktisadi ve Ticari İlimler Akademisinden 1980 yılında mezun olmuştur. Daha sonra çeşitli firmalarda Muhasebe Şefliği ve Finans Müdürlüğü görevlerinde bulunmuş, 1986 yılında Palmet şirketler grubuna hissedar ve CFO olarak katılmıştır. Palmet Şirketler Grubunun tüm mali işler, muhasebe ve nakit yönetimi sistemlerini kurmuş olan Muzaffer Yücel, halen grubumuzun Mali ve İdari İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Başkan yardımcılığı görevini sürdürmektedir. Muzaffer Yücel, evli ve iki çocuk babasıdır.
 
  • C. Doruk SAMURAY,
Samuray ailesinin bir üyesi olan Sn. Doruk Samuray 2011 yılının Mart ayında Palmet Şirketler Grubu Yönetim Kuruluna katılmıştır. 2006 yılında Boston Tufts Üniversitesinde Elektrik Mühendisliği Bölümünden mezun olmuştur. Aynı yıl Eylül ayında Palmet Şirketler Grubunda yönetici yetiştirme programına dahil olmuş ve grubun iş geliştirme operasyonları ile kariyerine devam etmiştir. Halen Palmet Şirketler Grubunun yeni enerji yatırımlarının geliştirmesinde ve Elektrik Grubunun yönetiminde görev almaktadır.
 
  • William PAINE,
William G. Paine Yönetim kurulumuza 2010 yılında katılmıştır. Üniversite eğitimini aldığı York University School of Business’ı MBA derecesi alarak tamamlamıştır. Kanada’da doğal gaz sektöründe çeşitli görevlerde bulunmuş, Hem Kanada’lı şirketlerin hem de offshore girişimlerin yönetim kurullarında görev almıştır. 2014 yılına kadar Kanada’da bulunan Manitoba Hydro International adlı şirkette üst düzey yönetici olarak çalışmış olan William G. Pain halen Kanada, Çin ve Türkiye’deki firmalarda bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak görevini sürdürmektedir.
 
  • H. Esin AKBULUT
Dr. Hanife Esin Akbulut yönetim kurulumuza 2013 yılında dâhil olmuştur. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi İktisat ve Maliye Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladıktan sonra University of East Anglia’da yüksek lisansının ardından Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde doktorasını tamamlamıştır.

Dr. Hanife Esin Akbulut, Yönetim Kurulumuza katılmadan önce İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda (İMKB) Başkan Yardımcılığı, Takasbank’da Yönetim Kurulu Üyeliği, MKK’da Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Dr. Akbulut, Aralık 1994 - Şubat 2012 tarihleri arasında İMKB’de işlem gören 300’ü aşkın şirketin halka arz olmasında önemli görevler üstlenmiştir.