Başkandan Mesaj

Herhangi bir organizasyonun amaç ve hedeflerine ulaşması ve potansiyelini gerçekleştirmesi için odağının net olması gerektiğine inanıyorum. Bu fırsattan yararlanarak, siz değerli müşterilerimiz ve sağlayıcılarımızla, şu andaki ve gelecekteki stratejimizin kısa bir özetini paylaşmak istiyorum.

2007 yılında grubumuzda önemli yapısal değişiklikler uygulandı, temel reform Palmet Metal Endüstri'nin iki farklı şirkete; Palmet Enerji A.Ş. ve Palmet Mühendislik ve Taahhüt Hizmetleri'ne ayrılması idi. Tüm enerji ile ilgili faaliyetlerimiz Palmet Enerji A.Ş. 'nin parçası oldu ve geride kalan enerji dışı hizmetler yeni kurulan Palmet Mühendislik ve Taahhüt Hizmetlerine devredildi.
Bu ayrılmanın sonucunda Palmet Enerji A.Ş., enerji sektöründe uzun vadeli yatırımlarını sürdürmenin yanı sıra Türk enerji endüstrisi içinde ilave girişimler yapmaya ve dış ülkelerde de enerji projelerine katılmaya devam edebilecek.

Bazılarınızın farkında olabileceği gibi on iki yıl önce doğalgaz sektöründe Palgaz ve Palen'in Gebze ve Erzurum'da şehir doğalgaz dağıtımını yürütmek üzere lisans almaları ile ilgili operasyonel adımımızı atmıştık. Gelişimimizin bu heyecan verici yeni aşamasına nezaret etmek ve bunun son derece başarılı bir girişim olduğu konusunda sizlere bilgi vermek benim için çok sevindiricidir. Ayrıca sahibi bulunduğumuz doğalgaz ticaret şirketimiz Gazport da 2009 yılı itibariyle sektörde yer alarak hızlı bir ivme kazanmıştır. Bu yeni gelişmeler bizi sektörün en önünde tutuyor ve yeni lisanslar alarak, uygun durumlarda ortaklıklara girerek, yeni fırsatları aramaya devam etmemizi sağlıyor.

2007 yılının başında bir elektrik üreticisi olmak konusunda net bir stratejimiz vardı. Bugün ise halihazırda devrede olan 60 MW’lik Delta Doğalgaz Kombine Çevrim Santralimiz ve 62 MW’lik Ales Doğalgaz Kombine Çevrim Santrali başta olmak üzere, 291 MW’lik Eriç Barajı ve HES Projesi ile birkaç yıl içerisinde hedeflerimize ulaşmada büyük yollar kat ettik. Ancak Palmet Enerji olarak yolumuza devam ediyoruz ve mevcut projelerimiz yanında Rüzgar ve Güneş enerjisine dayalı enerji santralleri ile ilgili çalışmalarımızı da sürdürüyoruz.

Özetle, yeni iş gelişimlerimizin ana atılımı net olarak Güç Sektöründe olacaktır. Enerji Sektörünün geleceğine ve serbestleşmiş olan piyasada bize sunulan fırsatlara çok iyi odaklanmış durumdayız, enerji endüstrisinin her yönünde ciddi bir oyuncu olmak konusunda son derece iddialıyız.

Doğanay Samuray Başkan, CEO