Warning: Undefined variable $imagealt in C:\xampp2\htdocs\palmet\wp-content\plugins\r-energy-elementor-addons\widgets\r-energy-product-info-parallax-section.php on line 101

Doğal Gaz

Doğal gaz dağıtım sektörünün ilk yatırımcılarından biri olan PALMET Enerji, 1987 yılında Türkiye-SSCB Doğal Gaz Boru Hattının Ankara, Kırklareli ve Bulgaristan sınırındaki 13 adet Gaz Basın Düşürme Ölçüm İstasyonunun ve kontrol odalarının yapımını üstlendi. 2000 yılında  Türkiye’nin farklı bölgelerinde yapılan doğal gaz fizibilite  çalışmalarını yürüttü.

PALMET Gaz Grubu, 2004 yılında Gebze (PALGAZ) ve Erzurum (PALEN) bölgesi doğal gaz dağıtım lisanlarını alarak doğal gaz piyasasındaki serbestleşme sürecinin ilk aktif aktörlerinden biri oldu. Şirketimiz, bugün Kocaeli (İZGAZ), GEBZE (PALGAZ) ve Erzurum (PALEN) illerinde yaklaşık 900 bin aboneye doğal gaz arzı sağlamaktadır.

2005 yılında ilk doğal gaz toptan satış lisansını (GAZPORT ve GASLINE), 2009 yılında da Spot LNG İthalat Lisansını (GAZPORT) alarak doğal gaz sektöründe gazın dağıtımını, ticaretini ve taşımasını gerçekleştiren sayılı şirketlerden biri oldu.

PALMET, yıllık 6 milyar metreküp gaz hacmi ile Türkiye’de tüketilen doğal gazın %10’unu dağıtım şebekeleri ve doğal gaz çevrim santralleri üzerinden yönetmektedir.

izgaz.png
Palen.png
Palgaz.png
Gazport.png
Palko.png